De to store nordiske medievirksomheder Aller Media og Viaplay er hver især blandt de førende på deres respektive område med abonnement til henholdsvis ugeblade/magasiner og tv-serier/film.
Det kombinerer de to virksomheder nu i Allers abonnementer på papirudgaven af alle 20 forskellige blade og magasiner, så du i to måneder får fri adgang til Viaplays store katalog af populære film og tv-serier.
Uanset om du tegner abonnement på ELLE, FEMINA, BILLED-BLADET eller SE og HØR, så kan du i de første to måneder supplere med en film, reality-tv eller en serie på alle Viaplays platforme – bl.a. iOS, Android, computere, Apple TV og Chromecast.
Læs også: Stream løs af magasiner fra Aller Media med ny app
”Det nye partnerskab med Aller bliver fantastisk! Vi har en masse til fælles – stærke titler, store navne etc. – underholdning i samspil præcis som vi kan se, at forbrugeren ønsker det. At være i stand til at tilbyde Allers læsere endnu mere kvalitetsunderholdning føles som en win-win for alle parter,” siger Anna Chrona, kommunikationschef hos Viaplay.
Priserne på de enkelte blade varierer, og Viaplay-samarbejdet ser dog ikke ud til at inkludere Allers digitale platform Pling, hvor du får adgang til alle magasiner gennem en app.
| Aller tilbyder følgende magasiner og blade: | |
| Alt om haven | Maries ideer |
| Antik&Auktion | Psykologi |
| BILLED-BLADET | Q |
| ELLE | RETRO |
| ELLE DECORATION | SE og HØR |
| Familie Journal | SPIS BEDRE |
| FEMINA | SØNDAG |
| IN | Ude og Hjemme |
| ISABELLAS | Vi Unge |
| Mad & Bolig | TV-DAGE |