Jelly Bean til Galaxy S III rykker tættere på Danmark

Den eftertragtede opdatering til Galaxy S III med Android 4.1 Jelly Bean rykker tættere og tættere på Danmark.

Mobiltelefoner

Samsung annoncerede overfor Mobilsiden.dk for mindre end en måned siden, at den næste store Android opdatering ville lande hos de første danske Galaxy S III ejere i oktober måned, og nu er vi tæt på.

 – Bekræftet: Jelly Bean på vej til Samsung Galaxy S III i oktober

Udrulningen af opdateringen er allerede undervejs og har været det i nogle uger, men de seneste dage er opdateringen rykket tættere og tættere på Danmark.

 – Disse Samsung enheder får Android 4.1 Jelly Bean

Opdateringen er aktuelt på vej ud i blandt andet Polen, Spanien, Frankrig og nu også i Sverige, hvilket er så tæt på Danmark som det næsten kan blive.

Så til alle Galaxy S III ejere, hold fast og glæd jer til den nyeste Android software, der får det hele til at køre en tand bedre end Android 4.0.

Kilde: Sammobile.com